Szkoła Podstawowa w Chochołowie

im. Powstańców Chochołowskich

Projekty, programy

Losowe galerie

Informacja dla rodziców dzieci oddziału przedszkolnego

W związku z informacją, żeod 6 maja br. przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą otwarte prosimy o zapoznanie się z następującymi informacjami opracowanymi w oparciu o treść komunikatu MEN:

1.   Decyzja rządu o otwarciu przedszkoli wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy. W pierwszej kolejności będą mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Dodatkowo pierwszeństwo uzyskują dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

2.   Komunikat MEN zaleca, aby grupa przedszkolna obejmowała dzieci w zbliżonym wieku, z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań i uzdolnień. Zakładamy więc, że będą to przede wszystkim uczniowie oddziału przedszkolnego, tak zwanej „zerówki”.

3.    Rodzice, którzy chcą skorzystać z możliwości zapewnienia opieki nad dzieckiem przez szkołę, powinni o tym fakcie powiadomić dyrektora szkoły. Prosimy o informację telefoniczną dzwoniąc na numer 18 2757408 w poniedziałek, 4 maja, w godzinach od  9.00 do 12.00 lub mejlowo:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">

4.   Bezpieczeństwo dzieci i kadry sprawującej opiekę jest naszym priorytetem - kluczową kwestią jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych warunków. Szkoła będzie wyposażona w podstawowe środki higieny, w tym płyn do dezynfekcji umieszczony przy wejściu do budynku.

5.   Zgodnie z wytycznymi GIS prosimy rodziców, by nie przyprowadzali dzieci z objawami chorobowymi. Do szkoły nie można posłać także dziecka, którego domownik odbywa kwarantannę.

6.     Stopniowe uruchamianie pracy szkół będzie przeprowadzone zgodnie z wytycznymi wydanymi przez Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Pełna treść dokumentu jest dostępna na stronie MEN:  https://www.gov.pl/web/edukacja

 

Z poważaniem

Stanisław Chowaniec – dyrektor szkoły