Szkoła Podstawowa w Chochołowie

im. Powstańców Chochołowskich

Projekty, programy

Losowe galerie

2019.02.12 Spotkanie z osobami niewidomymi "Niewidomi, niepełnosprawni nie gryzą"

Osoby niewidome i niepełnosprawne nie gryzą.

„Jestem osobą wierzącą, to bardzo pomaga w życiu, zwłaszcza w trudnych sytuacjach. Pan Bóg pomógł mi przyjąć i zaakceptować cierpienie, gdy pięć lat temu straciłam wzrok. Ja dziś mogę do was mówić i się uśmiechać. Bóg daje mi radość życia.” -  powiedziała p. Barbara Sowińska na spotkaniu 12 lutego 2019 r. z dziećmi i nauczycielami w Szkole Podstawowej im. Powstańców Chochołowskich w Chochołowie. Na to  spotkanie p. Basia przywiozła ze sobą jeszcze dwoje innych niewidomych: Anię (skrzypce) z Nowego Targu i Jacka (keyboard) z Ludźmierza. Nasi goście niezwykle interesująco, prosto i przystępnie przedstawili świat „widziany oczami” niewidomych. Pokazali jak, nawet dzieci, mogą takim osobom pomagać, jak mogą ułatwiać im życie. Aktywny udział w zajęciach, tańce, zabawy ruchowe z p. Basią - „babcią” pomogły wszystkim lepiej wczuć się w świat takich ludzi, których często nie dostrzegamy wokół siebie i zrozumieć, że osoby niewidome i niepełnosprawne nie gryzą. Taka była, wyrażona na plakacie, myśl przewodnia tego spotkania.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE O ZATRUDNIENIU NA STANOWISKO SEKRETARKA

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Chochołowskich w Chochołowie ogłasza nabór na stanowisko sekretarki

Rodzaj umowy: umowa na okres próbny, z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony

Wymiar czasu pracy: pół etatu

Miejsce wykonywania pracy: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Chochołowskich,

34-513 Chochołów 184b

1.  Wymagania niezbędne:

1.      Wykształcenie min. średnie   (matura)

2.      Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office

3.      Dobra organizacja czasu i pracy, dokładność, inicjatywa, operatywność oraz zdolności interpersonalne

4.      Umiejętność pracy pod presją czasu

2.  Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

1.      kompleksowe prowadzenie sekretariatu szkoły

2.      dbanie o dobry wizerunek szkoły

3.      obsługa korespondencji i kontrola obiegu dokumentów

4.      obsługa urządzeń biurowych

5.      przyjmowanie interesantów

6.      organizacja zaopatrzenia w materiały biurowe

7.      czynne włączanie się w realizację statutowych zadań szkoły

3.  Wymagane dokumenty:

1) CV,

2) List motywacyjny,

3) Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie,

4) Kserokopie zaświadczeń o ukończonych kursach, szkoleniach,

5) Kserokopie dokumentów potwierdzających staż pracy,

4.  Termin i miejsce składania dokumentów:    osobiście do dnia 15.03.2019 r.

Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, szczegółowe CV (z uwzględnieniem dokładnego przebiegu kariery zawodowej), powinny być opatrzone klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm).”

Program "Dobry Start"

Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny

Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód.

Czytaj więcej...

2018.03.25 Kwietna Palmowa Niedziela w Chochołowie fot. Paweł Łukasik

                  Bazie, zielone gałązki, zasuszone kwiaty, zboża, a nawet len, obficie ozdobione feerią różnobarwnych, przepięknych kwiatów i wstążek stanowiły materiał palm w tegorocznym konkursie          w Chochołowie. Jak co roku przed sumą o godz. 11.00 przed kościołem zgromadziła się liczna gromadka dzieci w towarzystwie rodziców i opiekunów. Jury oceniło ponad 40 prac. Wybór był trudny, jedna piękniejsza od drugiej. Większość budziła zachwyt, licznie zebranych uczestników liturgii Niedzieli Palmowej, nie tylko swoim pięknem, ale i profesjonalizmem wykonania, zwłaszcza papierowych kwiatów.

Czytaj więcej...

2018.02.21 172. Rocznica Powstania Chochołowskiego fot. P. Duraj

21 lutego 1846 roku w Chochołowie doszło do niezwykłego wydarzenia. Górale z Chochołowa, Cichego, Dzianisza, Witowa i okolic pod przywództwem Jana Kantego Andrusikiewicza, miejscowego nauczyciela i organisty oraz wikarego ks. Józefa Leopolda Kmietowicza wystąpili zbrojnie przeciw władzom austriackim.

Czytaj więcej...

2017.12.21 IV Transgraniczny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

W Szkole Podstawowej im. Powstańców Chochołowskich w Chochołowie już po raz czwarty został zorganizowany Transgraniczny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych.

Niezwykle piękne i kreatywne prace wykonane przez przedszkolaków z Czarnego Dunajca, uczniów z 16 szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Czarny Dunajec oraz ze szkół z Rokicin Podhalańskich, Skawy, Lipnicy Wielkiej, Rabki, Suchej Hory, Vitanovej, Oravskiego Podzamoku, Dolnego Kubina na Słowacji i wychowanków Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targuoceniali: Stanisława Pilch – regionalistka, Monika Jasionek – artysta plastyk oraz Aniela Stanek i Jan Zięder – twórcy ludowi.

Czytaj więcej...

2018.01.06 IV Orszak Trzech Króli w Chochołowie fot. Paweł Łukasik

Już po raz 4. przez Chochołów, podobnie jak w wielu miejscowościach w calej Polsce, przeszedł barwny korowód – Orszak Trzech Króli. Uczestnicy pochodu przemaszerowali spod kościoła pw. św. Jacka do miejscowej szkoły podstawowej, gdzie przedstawione zostały okolicznościowe jasełka bożonarodzeniowe.

Czytaj więcej...

2017.11.28 XII Szkolne Święto Gwary

„Gwara to mowa, co w sercu sie zacyno i do serca kce trafić”

Te słowa góralskiej poetki – Renaty Lipkowskiej były mottem XII Święta Gwary w Szkole Podstawowej im. Powstańców Chochołowskich w Chochołowie, które odbyło się we wtorek 28 listopada b. r. Konkursowe zmagania 41 młodych recytatorów oceniała komisja w składzie: Maria Łaś, Anna Jakubiec oraz Renata Lipkowska. Uczniowskim prezentacjom przysłuchiwali się także licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście, m.in. ksiądz proboszcz – Stanisław Syc oraz Łukasz Zapała - regionalista, współautor Zagórzańskiej cytanki.

Czytaj więcej...

2017.10.17 Gminny Dzień Komisji Edukacji Narodowej fot. Piotr Duraj

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Chochołowskich w Chochołowie gościła władze Gminy Czarny Dunajec, dyrektorów, obecnych i emerytowanych nauczycieli na obchodach gminnych Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość, która odbyła się we wtorek 17 października, rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Jacka, odprawiona przez ks. Stanisława Syca w intencji całej gminnej społeczności szkolnej.

Dzień Edukacji Narodowej, zwany także Dniem Nauczyciela to okazja, by wszystkim nauczycielom, pedagogom i pracownikom oświaty złożyć z tej okazji życzenia wszystkiego najlepszego.

Czytaj więcej...

2017.04.09 Kwietna Palmowa Niedziela w Chochołowie

Niedziela Palmowa w parafii św. Jacka w Chochołowie z pewnością może być nazwana, zgodnie z tradycją, Kwietną. Przekonali się o tym wszyscy, którzy wzięli udział w dzisiejszej uroczystej sumie. Przed nią to bowiem po raz kolejny został zorganizowany Parafialny Konkurs Palm. Wzięło w nim udział 46 dzieci z Chochołowa, Koniówki i Zagród.

Czytaj więcej...