Szkoła Podstawowa w Chochołowie

im. Powstańców Chochołowskich

Projekty, programy

Losowe galerie

Program "Dobry Start"

Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny

Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód.

Czytaj więcej...

OFERTA SKAUTFORT

 PROGRAM:

Program będzie nawiązywał do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz do czasów panowania króla Władysława Łokietka.

Atrakcje programowe:

1.Zwiedzanie: Maczuga Herkulesa
i zamek w Pieskowej Skale.

2.Zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego, miedzy innymi” Zamek w Ojcowie, Grota Łokietka, Kapliczka na wodzie.

3.Wycieczki do Krakowa, zwiedzanie: Muzeum Sukiennice, Kopiec Piłsudskiego, ZOO, Park Wodny, spacer po Kazimierzu, Kościół na Skałce.

4.Wyprawa do Doliny Będkowskiej: Wodospad Szum, skałki Sokolica
i Iga Deotymy.

5.Zwiedzanie zamku
w Ogrodzieńcu z udziałem
w imprezie plenerowej pt Wrota czasu.

Imprezy własne:

1.Turniej rycerski.

2.Pasowanie na Rycerzy Króla Władysława Łokietka i Damy Dworu Królowej Jadwigi.

3.Zaślubiny w rytuale dworskim.

4.Karaoke, dyskoteki, kino kolonijne, konkursy artystyczne
 i zajęcia sportowe.

5.Zajęcia harcerskie.

WARUNKI BYTOWE:

Zakwaterowanie w pokojach: 2, 5, 6, 10 i 12  osobowych, łazienki z ciepłą wodą i prysznicem. Wyżywienie własne na miejscu.

 

REZERWACJA:

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia kieruje się na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., ew nr telefonu 782120247.

 

WPŁATY:

Wpłaty dokonuje się na konto:

Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu Oddział w Rudniku nad Sanem nr
32 9434 1070 2005 1500 0086 0001.

 

ORGANIZATOR:

Stowarzyszenie Harcerskie SKAUTFORT

37-420 Rudnik nad Sanem

ul. Grota Roweckiego 18

tel. 158762621, 782120247

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
KRS:0000179904 NIP:8652365163

AL. „ŁOKIETEK 18

Stowarzyszenie Harcerskie „Skautfort” organizuje w br Akcję Letnią na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

MIEJSCE POBYTU:     

 Szkolne Schronisko Młodzieżowe PTSM w Łazach gmina Jerzmanowice woj małopolskie (ok. 25 km od Krakowa.Adres: Łazy 37, 32 – 048 Jerzmanowice. Droga krajowa 94 Kraków – Olkusz. Schronisko mieści się w typowym dworku polskim, otoczonym starym parkiem.Jest znakomitą bazą noclegową do poznania uroków podkrakowskich dolinek jurajskich, skałek wapiennych, grot i jaskiń Ojcowskiego Parku Narodowego
i
zwiedzania  Krakowa.

           TERMIN:

5 do 14 lipca  2018 r. tj 10 dni.

CENNIK:

Uczestnicy z rodzin
potrzebujących pomocy – 739, zł.

Uczestnicy z pozostałych rodzin - 878 zł. Harcerze zakwaterowani
w namiotach 681 zł. Promocje dla KM i harcerzy będą uwzględniane po otrzymaniu dotacji z KO.

Czytaj więcej...

2018.03.25 Kwietna Palmowa Niedziela w Chochołowie fot. Paweł Łukasik

                  Bazie, zielone gałązki, zasuszone kwiaty, zboża, a nawet len, obficie ozdobione feerią różnobarwnych, przepięknych kwiatów i wstążek stanowiły materiał palm w tegorocznym konkursie          w Chochołowie. Jak co roku przed sumą o godz. 11.00 przed kościołem zgromadziła się liczna gromadka dzieci w towarzystwie rodziców i opiekunów. Jury oceniło ponad 40 prac. Wybór był trudny, jedna piękniejsza od drugiej. Większość budziła zachwyt, licznie zebranych uczestników liturgii Niedzieli Palmowej, nie tylko swoim pięknem, ale i profesjonalizmem wykonania, zwłaszcza papierowych kwiatów.

Czytaj więcej...

2018.02.21 172. Rocznica Powstania Chochołowskiego fot. P. Duraj

21 lutego 1846 roku w Chochołowie doszło do niezwykłego wydarzenia. Górale z Chochołowa, Cichego, Dzianisza, Witowa i okolic pod przywództwem Jana Kantego Andrusikiewicza, miejscowego nauczyciela i organisty oraz wikarego ks. Józefa Leopolda Kmietowicza wystąpili zbrojnie przeciw władzom austriackim.

Czytaj więcej...

2017.12.21 IV Transgraniczny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

W Szkole Podstawowej im. Powstańców Chochołowskich w Chochołowie już po raz czwarty został zorganizowany Transgraniczny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych.

Niezwykle piękne i kreatywne prace wykonane przez przedszkolaków z Czarnego Dunajca, uczniów z 16 szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Czarny Dunajec oraz ze szkół z Rokicin Podhalańskich, Skawy, Lipnicy Wielkiej, Rabki, Suchej Hory, Vitanovej, Oravskiego Podzamoku, Dolnego Kubina na Słowacji i wychowanków Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targuoceniali: Stanisława Pilch – regionalistka, Monika Jasionek – artysta plastyk oraz Aniela Stanek i Jan Zięder – twórcy ludowi.

Czytaj więcej...

2018.01.06 IV Orszak Trzech Króli w Chochołowie fot. Paweł Łukasik

Już po raz 4. przez Chochołów, podobnie jak w wielu miejscowościach w calej Polsce, przeszedł barwny korowód – Orszak Trzech Króli. Uczestnicy pochodu przemaszerowali spod kościoła pw. św. Jacka do miejscowej szkoły podstawowej, gdzie przedstawione zostały okolicznościowe jasełka bożonarodzeniowe.

Czytaj więcej...

2017.11.28 XII Szkolne Święto Gwary

„Gwara to mowa, co w sercu sie zacyno i do serca kce trafić”

Te słowa góralskiej poetki – Renaty Lipkowskiej były mottem XII Święta Gwary w Szkole Podstawowej im. Powstańców Chochołowskich w Chochołowie, które odbyło się we wtorek 28 listopada b. r. Konkursowe zmagania 41 młodych recytatorów oceniała komisja w składzie: Maria Łaś, Anna Jakubiec oraz Renata Lipkowska. Uczniowskim prezentacjom przysłuchiwali się także licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście, m.in. ksiądz proboszcz – Stanisław Syc oraz Łukasz Zapała - regionalista, współautor Zagórzańskiej cytanki.

Czytaj więcej...

2017.10.17 Gminny Dzień Komisji Edukacji Narodowej fot. Piotr Duraj

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Chochołowskich w Chochołowie gościła władze Gminy Czarny Dunajec, dyrektorów, obecnych i emerytowanych nauczycieli na obchodach gminnych Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość, która odbyła się we wtorek 17 października, rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Jacka, odprawiona przez ks. Stanisława Syca w intencji całej gminnej społeczności szkolnej.

Dzień Edukacji Narodowej, zwany także Dniem Nauczyciela to okazja, by wszystkim nauczycielom, pedagogom i pracownikom oświaty złożyć z tej okazji życzenia wszystkiego najlepszego.

Czytaj więcej...

2017.04.09 Kwietna Palmowa Niedziela w Chochołowie

Niedziela Palmowa w parafii św. Jacka w Chochołowie z pewnością może być nazwana, zgodnie z tradycją, Kwietną. Przekonali się o tym wszyscy, którzy wzięli udział w dzisiejszej uroczystej sumie. Przed nią to bowiem po raz kolejny został zorganizowany Parafialny Konkurs Palm. Wzięło w nim udział 46 dzieci z Chochołowa, Koniówki i Zagród.

Czytaj więcej...