Szkoła Podstawowa w Chochołowie

im. Powstańców Chochołowskich

Projekty, programy

Losowe galerie

Informacja dla rodziców dzieci oddziału przedszkolnego

W związku z informacją, żeod 6 maja br. przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą otwarte prosimy o zapoznanie się z następującymi informacjami opracowanymi w oparciu o treść komunikatu MEN:

1.   Decyzja rządu o otwarciu przedszkoli wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy. W pierwszej kolejności będą mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Dodatkowo pierwszeństwo uzyskują dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

2.   Komunikat MEN zaleca, aby grupa przedszkolna obejmowała dzieci w zbliżonym wieku, z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań i uzdolnień. Zakładamy więc, że będą to przede wszystkim uczniowie oddziału przedszkolnego, tak zwanej „zerówki”.

3.    Rodzice, którzy chcą skorzystać z możliwości zapewnienia opieki nad dzieckiem przez szkołę, powinni o tym fakcie powiadomić dyrektora szkoły. Prosimy o informację telefoniczną dzwoniąc na numer 18 2757408 w poniedziałek, 4 maja, w godzinach od  9.00 do 12.00 lub mejlowo:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">

4.   Bezpieczeństwo dzieci i kadry sprawującej opiekę jest naszym priorytetem - kluczową kwestią jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych warunków. Szkoła będzie wyposażona w podstawowe środki higieny, w tym płyn do dezynfekcji umieszczony przy wejściu do budynku.

5.   Zgodnie z wytycznymi GIS prosimy rodziców, by nie przyprowadzali dzieci z objawami chorobowymi. Do szkoły nie można posłać także dziecka, którego domownik odbywa kwarantannę.

6.     Stopniowe uruchamianie pracy szkół będzie przeprowadzone zgodnie z wytycznymi wydanymi przez Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Pełna treść dokumentu jest dostępna na stronie MEN:  https://www.gov.pl/web/edukacja

 

Z poważaniem

Stanisław Chowaniec – dyrektor szkoły

2020.03.03 „Starałem się tak żyć, abym w godzinie mojej śmierci mógł się raczej cieszyć niż lękać.”

Słowa wypowiedziane przez rotmistrza Witolda Pileckiego były jednymi z kilku przywołanych podczas akademii upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych. Odbyła się ona w naszej szkole we wtorek (4 marca). Wśród wspominanych Żołnierzy Wyklętych walczących z komunistycznym zniewoleniem byli: Witold Pilecki „Witold”, Danuta Siedzikówna „Inka”, Józef Franczak „Laluś”, August Emil Fieldorf „Nil” i ks. Władysław Gurgacz „Sem”. Program wzbogacały materiały udostępniane przez IPN oraz pieśni wykonane przez uczniów naszej szkoły i absolwentkę – Natalię Papierz. Naszymi gośćmi byli też członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z Koła Nowy Targ. Dekorację stanowiły zdjęcia przywoływanych podczas akademii żołnierzy oraz cytaty, które mogą stanowić motto życiowe dla każdego Polaka niezależnie od czasu i miejsca, w którym mu przyjdzie żyć.

Czytaj więcej...

2020.02.21 174. rocznica Powstania Chochołowskiego

 O Powstańcach Chochołowskich pamięć nigdy nie zaginie. Nie stanie się tak dopóki bohaterów tamtych czasów wspominają ich potomkowie, uczniowie Szkoły Podstawowej
w Chochołowie, która nosi ich imię – Powstańców Chochołowskich.

                                                           

To już 174. rocznica 174. rocznica Powstania Chochołowskiego, podhalańskiego zrywu do niepodległości.

Główne uroczystości odbyły się tradycyjnie w dniu wybuchu powstania czyli 21 lutego.  Wszyscy obecni udział wzięli w uroczystej mszy świętej, a także złożyli symboliczne wiązanki pod Pomnikiem Powstańców Chochołowskich. Natomiast w szkole odbyła się akademia i wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne.

Czytaj więcej...

Protokół Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego Wiersza Patriotycznego w Chochołowie

W konkursie wystąpiło 56 uczniów.

Jury w składzie: Maria Łaś i Anastazja Kapuśniak- nauczycielki języka polskiego, Maria Żołnierczyk- Związek Podhalan Oddział Czerwienne, Anna Trebunia-Wyrostek- etnograf
po przesłuchaniu uczestników przyznało następujące miejsca:

 

KATEGORIA LITERACKA

Grupa I - kl. 0-III

I miejsce – Julia Hosana, SP w Odrowążu

II miejsce – Marcin Turski, SP w Podczerwonem

III miejsce – Angelika Styrczula, SP nr 2 w Cichem

            Emilia Szczechowicz, SP w Chochołowie

Wyróżnienia – Amelia Domagała, SP nr 1 w Cichem

             Andrzej Turski, SP w Podczerwonem

 

Grupa II - kl. IV-VI

I miejsce – Katarzyna Szymusiak, SP w Załucznem

            Weronika Styrczula, SP nr 2 w Cichem

II miejsce – Milena Małecka, SP w Starem Bystrem

III miejsce – Elena Mniszak, SP w Czarnym Dunajcu          

Wyróżnienia- Weronika Knapczyk, SP nr 1w Cichem

            Helena Sikora, SP w Podszklu

 

 

Grupa III - kl. VII- VIII

I miejsce – Maciej Molek, SP w Załucznem

            Maria Domalik, SP w Załucznem

II miejsce – Izabela Krupa, SP w Witowie

III miejsce –  Maja Starostka, SP w Czarnym Dunajcu

            Zuzanna Mateja, SP w Odrowążu

Wyróżnienie- Karolina Gal, SP w Odrowążu

            Oliwia Obrochta, SP w Starem Bystrem

 

KATEGORIA GWAROWA

Grupa I - kl. 0-III

I miejsce – Jakub Tylka, SP w Chochołowie

II miejsce – Nadia Skorusa, SP w Chochołowie

III miejsce – Anna Piczóra, SP nr 2 w Cichem

Wyróżnienie- Krzysztof Mucha, SP w Starem Bystrem

            Witold Szewczyk, SP w Bielance

  

Grupa II - kl. IV-VI

I miejsce – Wiktoria Bazińska, SP w Chochołowie

           Kazimierz Michniak, SP w Chochołowie

II miejsce – Marcin Bobak, SP w Chochołowie

III miejsce – Piotr Czech, SP w Chochołowie

            Adrian Mrugała, SP nr 2 w Cichem

Wyróżnienie- Anna Bobak, SP w Chochołowie

Sylwia Topór, SP w Starem Bystrem 

Grupa III - kl. VII- VIII

I miejsce – Kinga Czyrnek, SP w Załucznem

II miejsce – Małgorzata Styrczula, SP w Chochołowie

            Katarzyna Szymala, SP w Chochołowie

III miejsce – Karolina Bzdyk-Bator, SP w Chochołowie

Krystian Mrugała, SP nr 2 w Cichem

Wyróżnienie- Aleksandra Nędza-Chotarska, SP w Kościelisku

 

Pani Maria Łaś, która wypowiadała się w imieniu komisji, podkreśliła wysoki poziom przygotowania uczestników konkursu. Szczególne podziękowania skierowała do uczniów i ich opiekunów kultywujących tradycję regionu, rozwijających szacunek dla gwary i znajomość literatury powstającej w języku górali. A patriotyzm był i jest dla nich wartością o niezmiernym znaczeniu. Oddzielna pochwałę od p. Łaś otrzymali uczniowie z Chochołowa.

2020.01.21 Akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka

Kochana Babciu, kochany Dziadku,
dziś Wam przynoszę po jednym kwiatku,
do tego dokładam serdeczne życzenia,
niech wam się spełnią wszystkie marzenia!”

 

Święto Babci i Dziadka zostało w tym roku uświetnione koncertem kolęd w wykonaniu uczniów klas O-8 oraz poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta dziękujemy za bezgraniczną miłość, dobroć, cierpliwość oraz trud i wysiłek włożony w wychowanie wnuków.

Czytaj więcej...

2020.01.20 Wizyta duszpasterska

20 stycznia 2020 r. przyjęliśmy w naszej społeczności szkolnej Księdza Proboszcza Stanisława Syca, który odwiedził nas z wizytą duszpasterską. Wśród śpiewu kolęd wsłuchiwaliśmy się w słowo Boże i modliliśmy się o potrzebne łaski dla nauczycieli, wychowawców, pracowników naszej szkoły a także dla uczniów i ich rodzin. Ksiądz Proboszcz pobłogosławił naszą szkołę i odwiedził każdą klasę. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w kolędzie.

Czytaj więcej...