Jesteś tutaj: Szkoła
W ramach programu nasi uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. O założeniach programu i samej wizycie możecie poczytać i obejrzeć relację na TVP.info, a galerię na oficjalnej stronie Ministerstwa Gospodarki.
19 grudnia w Szkole Podstawowej im. Powstańców Chochołowskich odbyło się podsumowanie VIII Gminnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych organizowanego przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec i przez chochołowiańską podstawówkę .
Zobacz galerię
W Zespole Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce w 150 rocznicę Powstania Styczniowego 25.04.2013r. odbył się I Konkurs Pieśni Patriotycznej „Ojczyznę wolną wróć nam Panie”.
Organizatorem konkursu była Anna Paluch Poseł RP przy współudziale Starosty Limanowskiego Jana Puchały.
W konkursie brało udział wielu wykonawców z kilku powiatów małopolski. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły, którzy zdobyli w kategorii Zespołów Szkół Podstawowych drugie miejsce
W VI Gminnych Prezentacjach Form Teatralnych Zespołów Szkolnych
Jury w składzie:
przyznało wyróżnienie Zespołowi Teatralnemu „Szkolne Śmieszki” z naszej szkoły za sztukę pt.: „Przygotowanie do obchodów święta patronów szkoły”.
Już o 10,30, a więc pół godziny przed niedzielną „sumą”, zaczęli gromadzić się w chochołowskim kościele Jacka uczestnicy VII Konkursu Palm. Dziesięciostopniowy mróz i zaspy śnieżne nie pozwoliły na przeprowadzenie konkursu i przepięknej procesji z palmami koło kościoła, więc dzieci w asyście rodziców zajęły środek nawy głównej prezentując dumnie swoje dzieła.
Palmy pośród wysokich neogotyckich murów robiły mocne wrażenie na zgromadzonych w kościele. Doskonale wprowadzały w nastrój święta, którego centrum stanowi pamiątka tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Fragment Ewangelii Łukasza mówiący o tym wydarzeniu, czytany wśród kolorowych palm, łatwiej trafiał do serc wiernych.
W dniach 12 i 13 stycznia 2013 roku zespół „Siumni” z Chochołowa odwiedził: Kryg i Męcinę Wielką – miejscowości położone w Beskidzie Niskim oraz Dębowiec – miejscowość leżącą na Podkarpaciu, w której znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej zwane polskim La Salette.
Na zaproszenie sołtysa wsi Kryg - Pani Krystyny Białoń oraz sołtysa wsi Męcina Wielka - Pani Zofii Prorok zespół „Siumni” z Chochołowa wystawił w tych miejscowościach góralskie jasełka. Występy zespołu zostały niezwykle ciepło i serdecznie przyjęte przez miejscową publiczność. Spotkania te stały się również okazją do wspólnego kolędowania.
Jak co roku w Chochołowie rozstrzygany jest Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. W VII edycji oceniono 48 prac z całej gminy Czarny Dunajec
Komisja artystyczna w składzie Aniela Stanek – twórca ludowy (malarstwo na szkle), Stanisława Pilch – skarbnik Gminy Czarny Dunajec, Stanisława Styrczula - florystka, Jan Zięder – twórca ludowy (rzeźbiarz) po obejrzeniu i ocenie 37 prac z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu, 11 szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Czarny Dunajec, szkół z Suchej Hory i Dolnego Kubina na Słowacji zgromadzonych w Szkole Podstawowej w Chochołowie postanowiła przyznać następujące miejsca i nagrody w pięciu kategoriach:
27 listopada 2012 r. odbył się w naszej szkole 7 Konkurs Gwary Góralskiej. Magdalena Korżyk i Jan Stanek to zwycięzcy tegorocznego „Święta Gwary” w Szkole Podstawowej w Chochołowie. Mottem konkursu były słowa Jadwigi Apostoł – Staniszewskiej „Łostoń na zawse gwaro moja se mnom”.
Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci literaturą regionu i pięknem gwary podhalańskiej oraz popularyzacja twórczości poetów Podhala.